Piyasa gelişmeleri

Bu hafta içeride; yarın 1ç22 büyüme rakamı, Cuma günü ise Mayıs ayı enflasyon verisi öne çıkan makro başlıklar olacak. ABD tarafında ise hafta …

Bu hafta içeride; yarın 1ç22 büyüme rakamı, Cuma günü ise Mayıs ayı enflasyon verisi öne çıkan makro başlıklar olacak. ABD tarafında ise hafta içerisinde istihdam verileri takip ediliyor olacak. Bugün ise ABD piyasaları tatil dolayısıyla işlem görmeyecek, vadeli tarafta görünüm pozitif. Çin’in pandemiye ilişkin önlemleri gevşetmesi ile Asya tarafında da %2’ye varan kazançlar görülmekte. Kredi Derecelendirme Kuruluşu Moody’s Cuma günü Türkiye’nin kredi not ve görünümünde bir güncellemeye gitmedi. Bugün Hazine ve Maliye Bakanı Nebati’nin 10:15’te Türkiye Bankalar Birliği genel kuruluna katılması bekleniyor. BIST’in haftaya alım tarafında başlamasını bekliyoruz.

ŞİRKET HABERLERİ

—ECILC %25 oranında payına sahip olduğu Vitra Karo’nun TL650mn tutarında sermaye artırımına TL162.5mn bedel ile katılacağını bildirdi.

—SAHOL hisse geri alım programı kapsamında Cuma günü TL20.36 fiyat ortalamasıyla 280bin adet pay alımı yapıldığını bildirdi.

—ALMAD Yakın İzleme Pazarı’nda işlem gören payların Alt Pazar’a geçiş yapması amacıyla Borsa İstanbul’a başvuru yapıldığını açıkladı.

—AVGYO sermayesinin %100 oranında bedelli olarak artırılması kararının şirket tarafından iptal edileceğini, sermaye artırımı sonrasında yapılması planlanan Metro Hotel Apartments projesinin durdurulmasına karar verildiğini bildirdi.

 

Kaynak Tera Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts
Read More

Teknik seviyeler

BIST100 BIST 100 endeksi geçtiğimiz Salı günü %- 0,19 kayıp ile 1391 seviyesinden kapattı. Seans içi olası geri çekilmelerde 1385 ara destek ...
Read More

Resmi Gazete başlıkları

YÜRÜTME VE İDARE BÖLÜMÜ YÖNETMELİK –– Sağlık Bilimleri Üniversitesi Simülasyon ve Modelleme Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetmeliği İLÂN ...