Piyasalarda bugün

Ne Oldu? Türkiye’de coronavirüs vaka sayısının bir önceki gün 23.852 kişi, hayatını kaybeden kişi sayısı ise 215 kişi olarak açıklandı. ABD …

Ne Oldu?

Türkiye’de coronavirüs vaka sayısının bir önceki gün 23.852 kişi, hayatını kaybeden kişi sayısı ise 215 kişi olarak açıklandı.
ABD Başkanı Biden, ekonomi planının ilk aşamasını oluşturan yaklaşık 1 trilyon dolarlık altyapı paketini onayladı.
Türkiye Şeker Fabrikaları, şeker fiyatına %25 zam yaparak kg’ı 3,93 TL olan şekerin fiyatını 4,91 TL’ye yükseltti.
BoE Başkanı Bailey, ülkede artan enflasyondan son derece rahatsız olduğunu, hedef seviyenin üzerinde olan enflasyona ilişkin istedikleri rotanın bu olmadığını ifade etti.
Biden, Fed başkanlığı için görüşmelerine devam ederken, Senato Bankacılık Komisyonu Başkanı Brown, kararın yakında açıklanmasını beklediklerini söyledi.
Getir, sermaye artırımı yoluyla n11.com’da hissedar olmak üzere Rekabet Kurumu’na başvurdu.
Richmond Fed Başkanı Thomas Barkin, Fed’n kısa vadeli faiz oranlarını artırma yönünde bir karar almadan önce daha fazla veri görmeye ihtiyacı olduğunu söyledi.
Almanya, coronavirüsün kontrolden çıkması nedeniyle yeni önlemler almaya hazırlanıyor. Yeni hükümet, belirli meslek gruplarına aşı mecburiyeti getirmeyi planlıyor.
Avusturya’da Covid-19 aşısı yaptırmamış ve son 6 ayda hastalığı geçirmemişler için bazı durumlar dışında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmaya başlandı.
ABD’de Yüksek Mahkeme, Volkswagen ve Alman otomobil tedarikçisi Robert Bosch LLC’nin Florida ve Utah’da alt mahkemelerdeki davalarda çıkan, otomobil üreticisine dizel manipülasyonu nedeniyle ceza uygulayabileceğine yönelik kararlara ilişkin temyiz talebinin reddedildiğini bildirdi.
Elon Musk, Tesla’da hisse satışına devam etti .
Biden’in kriptopara vergi raporlama zorunluluğunu da içeren altyapı yatırım paketini imzalamasının da etkisiyle kriptopara fiyatları Bitcoin öncülüğünde geriledi.
Ne Olacak?

Yurtiçinde önemli bir veri akışı bulunmazken, İngiltere’de GSYH, ABD’de ise Perakende Satışlar, Sanayi Üretim Endeksi ve Kapasite Kullanım Oranı açıklanacak.
Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, bugün 09.00’da başlayacak 5. Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi’nin açılış konuşmasını yapacak.
TCMB Faiz Kararı Perşembe günü açıklanacak.
B orsa İstanbul’un bu sabah hafif alıcılı başlangıç yapmasını bekliyoruz.

Kaynak İnfo Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts
Read More

Elon Musk ve anketi

GÜNÜN ÖNE ÇIKAN GELİŞMELERİ Zaman Parite Haber Beklenti Önceki 09:45 CHF İşsizlik Oranı (Mevsimsel Olarak Ayarlanmış) (Eki) 0.027 0 ...
Read More

Resmi Gazete başlıkları

YÜRÜTME VE İDARE BÖLÜMÜ MİLLETLERARASI ANDLAŞMALAR –– Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Kültürel ...
Read More

ViOP bülten

BIST – 30 Yakın Vade Geçtiğimiz hafta TCMB Başkan Yarımcıları ve Kurul üyeleri tarafında yapılan değişiklikler sonrasında yurtiçi hisse ...